Akcesoria dla najmłodszych
Friday January 18th 2019

Chusta elastyczna i jej zalety

Rodzicielstwo bliskości to aktualny trend, który nie wynika jedynie z tymczasowej, nietrwałej mody, ale również z wielu korzyści, zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. W realizowaniu tego typu rodzicielstwa pomagają takie gadżety, jak chusta elastyczna.

Chusta elastyczna od pierwszych dni malucha
Nie ma żadnych przeszkód, które nie pozwalałyby nosić w chuście elastycznej już noworodka.Jest to zupełnie bezpieczne, zaś dzięki różnym sposobom noszenia, także komfortowe dla rodziców. Malec czuje się spokojny dzięki bliskości i ciepłu matki, a także dlatego, że słyszy bicie jej serca. Ponadto odczuwa jej zapach i słyszy głos. Taki kontakt niesamowicie wpływa na jego rozwój emocjonalny malucha, w przeciwieństwie do sytuacji, kiedy niemowlę lezy w łóżeczku z dala od matki przez większość dnia, zaś ona zajmuje się domowymi obowiązkami.

Korzyści dla rodzica
Przede wszystkim rodzic ma swego malucha ciągle przy sobie, więc jest pewien, że nic złego mu się nie dzieje. To komfortowe rozwiązanie nie tylko na wyjścia, ale także w domu. Maluch w chuście może czuwać lub spać, podczas gdy rodzice mogą zajmować się swoimi sprawami. Mają wolne dwie ręce, zaś sposób wiązania chusty elastycznej sprawia, że noszenie dziecka nie stanowi żadnego obciążania. Można więcej jej używać do momentu, kiedy waga dziecka stanie się już zbyt wysoka, by można było to robić w sposób komfortowy dla rodzica.

Chusty można także używać w czasie karmienia piersią. Wtedy można to robić na żądanie malucha, nie przerywając swoich zajęć. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy wierzą w to, że ich bliskość zapewni prawidłowy rozwój dziecku.

Related Tags:

More from category

Wyprawka dla noworodka

Kiedy na świecie ma pojawić się nowy członek rodziny, przyszli rodzice zazwyczaj wpadają w prawdziwy szał [Read More]

Wybieramy buciki niemowlęce

Buty to element ubioru, na którego kupowanie rodzice skarżą się najbardziej. Rzeczywiście bardzo często jest to [Read More]

Czym bawi się niemowlę?

Zazwyczaj wraz z pojawieniem się małego dziecka, w domu pojawiają się różnego rodzaju zabawki. Warto pamiętać, [Read More]

Interesting Sites

    Archives