Akcesoria dla najmłodszych
Friday January 18th 2019

Czym bawi się niemowlę?

Zazwyczaj wraz z pojawieniem się małego dziecka, w domu pojawiają się różnego rodzaju zabawki. Warto pamiętać, iż dla niemowlaka zabawka nie pełni jedynie roli rozrywki, lecz jest pomocą, która stymuluje jego rozwój.

W zależności od wieku
Kupując zabawkę dla niemowlaka należy dobrać ją odpowiednio do okresu życia dziecka. Dla miesięcznego malucha, który ma ograniczone pole widzenia, wystarczy „zabawka” w postaci bardzo prostej formy w kontrastowym kolorze, zawieszona nad łóżeczkiem. Z upływem kilku miesięcy można ją zastąpić np. karuzelą z barwnymi elementami. Niemowlak będzie też powoli sięgał po przedmioty, warto więc ułożyć w jego otoczeniu np. miękkie kuleczki i grzechotki, a także gryzaczki.

Po ukończeniu 6 miesięcy, dziecko gotowe jest na większą ilość bodźców i intensywniejszą stymulację. Takim maluchom można podsunąć bardziej aktywizujące zabawki. Sklep dla niemowląt powinien posiadać m.in. przestrzenne, elastyczne lub drewniane konstrukcje, w których część elementów będzie się przesuwać, wydając przy tym intrygujące dźwięki.

W kolejnych miesiącach, do około roku, można maluchowi sprezentować kolorową książeczkę z twardymi kartkami, wieżę z nakładanymi kółkami lub klocki. Kiedy maluch zacznie chodzić, będzie już czas na zabawki wspomagające ten proces – samochodziki lub wózki do pchania.

Sklep dla niemowląt – Lilitup z bezpiecznymi zabawkami
Wybierając zabawki dla niemowlaka, zawsze należy zwracać uwagę na to, aby były one bezpieczne. Nie mogą zawierać m.in. elementów, które maluch mógłby połknąć, ważne jest również, aby bezpieczny był sam materiał, z jakiego zostały wykonane.

Related Tags:

More from category

Wyprawka dla noworodka

Kiedy na świecie ma pojawić się nowy członek rodziny, przyszli rodzice zazwyczaj wpadają w prawdziwy szał [Read More]

Wybieramy buciki niemowlęce

Buty to element ubioru, na którego kupowanie rodzice skarżą się najbardziej. Rzeczywiście bardzo często jest to [Read More]

Chusta elastyczna i jej zalety

Rodzicielstwo bliskości to aktualny trend, który nie wynika jedynie z tymczasowej, nietrwałej mody, ale również z [Read More]

Interesting Sites

    Archives